۱۴۰۳ شنبه ۱ ارديبهشت
به سایت منطقه ۳ شهرداری رشت خوش آمدید.
با هدف ارتقا سطح ایمنی و پیشگیری از حوادث در بیمارستان/آتش نشانی رشت/بیمارستان آریا 1401/08/26
با هدف ارتقا سطح ایمنی و پیشگیری از حوادث در بیمارستان/آتش نشانی رشت/بیمارستان آریا
 
 

پیشگیری از آتش سوزی در بیمارستان‌ها علاوه بر آموزش؛ به ایمنی ساختمان و تجهیزات مناسب آتش نشانی نیازمند است

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، پنج شنبه 26 آبان 1401 با حضوردکتر شریفیان ریاست بیمارستان آریا و شهرام مومنی رئیس سازمان آتش نشانی رشت، نشستی به منظور ارایه تفاهم نامه ای با هدف رفع نواقص و ارتقاء سطح ایمنی و پیشگیرانه در دفتر رئیس سازمان آتش نشانی رشت صورت گرفت.

علوم مختلفی دخیل در افزایش و حفظ ایمنی در اماکن پر خطر است

شهرام مومنی رئیس سازمان آتش نشانی رشت ضمن خیر مقدم به حضور موثر میهمانان به جهت بررسی چگونگی وضعیت سطح ایمنی بیمارستان ، ادامه داد: اجرای ضوابط ایمنی و آتش نشانی در اماکن پر خطر همچون بیمارستان ها به لحاظ وجود بیماران که در زمان حادثه قادر به نجات و جابجایی سریع خود به مکان امن نیستند در کنار علوم مختلفی همچون معماری، مدیریت و مهندسی از اهمیت ویـژه ای در نزد آتش نشانان برخوردار است.

مهمترین گام در پیشگیری از آتش سوزی اماکن پر خطر پیشگیری، شناسایی و کنترل حادثه است

وی با تاکید بر اینکه در اعلام هر گونه حادثه؛ حتی بسیار کوچک در چنین مکان هایی به مانند بیمارستان ها، مدارس و... عملیات تیم های آتش نشانان  به صورت ویژه انجام می پذیـرد، ادامه داد: یکی از مهمترین عواملی که ما را بر آن میدارد تا بطور مستمر در بازدید و آموزش پرسنل شاغل در چنین مکان هایی اصرار و تاکید داشته باشیم؛  اهمیت شناسایی دلایل بروز حوادث، نحوه کنترل و پیشگیری و مدیریت زمان است.

همین گزارش حاکی است: در این نشست مدیریت، مسئول تاسیسات، مسئول تدارکات، مسئول بهداشت حرفه ای و مسئول ایمنی بیمارستان نیز بعنوان هئیت همراه حضور داشتند که ضمن گفت و شنود در باب رفع نواقص ایمنی، تفاهم نامه همکاری دو طرف نیز منعقد و ممهور گردید.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 2604
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal