۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد
به سایت منطقه ۳ شهرداری رشت خوش آمدید.
پوشش 18 مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در 48 ساعت گذشته /آتش نشانی رشت 1397/11/06
پوشش 18 مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در 48 ساعت گذشته /آتش نشانی رشت

 

 

125رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- در 48 ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امداد رسانی در حوادث و اطفای آتش در 18 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات مستقر در14 ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: مرکـز ستاد فرماندهی و کنترل 125 آتش نشانی در 48 ساعت گذشته پاسخگوی یک هزارو 124 تماس تلفنی شهروندان بوده است.

 وی در ادامـه افـزود: از مجموع 18 مـورد عملیات آتش نشانان 8 مورد قفل درب منزل مسکونی و آسانسور، 2 مورد رها سازی حلقه های انگشتری از انگشت شهروندان و 8 مورد دیگر شامل: حریق مسکونی، واژگونی خودرو و سیلان بنزین، حریق ضایعات، حریق ترانس برق، بازدید ایمنی از اتصالی سیستم سیم کشی برق فروشگاه، عملیات ایمن سازی بواسطه مشاهده دود از نانوایی، استقرار خودرویی و خدمات ایمنی بوده است.

وی در ادامه به آتش سوزی مسکونی در ساعت 02:03 پنج شنبه 4 دی ماه 97 خبر داد و افزود: این آتش سوزی در بلوار شهید حمیدیان، رشت و به علت نشتی در اتصالات آبگرمکن دیواری بود که موجبات انفجار خفیف توام با گآتش سوزی را فراهم کرد

وی با بیان اینکه خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب جانی نرسید ادامه داد: 9 آتش نشان بهمراه 3 دستگاه خودروی اطفایی نسبت به مهار و اطفای آتش سوزی اقدام کردند.

شایان ذکر است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با 14 ایستگاه آتش نشانی در حال خدمت رسانی به شهروندان بوده که با توجه به آماده باش تمامی آتش نشانان حاضر در شیفت کاری؛ 16 افسر ارشد بطور شبانه روز در خدمت سازمان و شهروندان هستند که می بایست در تمامی رخداد های اعلام شده در محدوده ایستگاه مربوطه سریعا به محل حوادث اعزام شوند.


 
تعداد بازدید: 36
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal